نمایش نتایج: از 1 به 19 از 19

موضوع: سوالاتی درمورد رشته معماری و تربیت معلم

3960
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10754
    تشکـر
    46
    تشکر شده 21 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    0

سوالاتی درمورد رشته معماری و تربیت معلم

سلام دوستان
    من سوم دبیرستانم رشته ام هم ریاضیه
    این سه سال از عمرمو دود کردم رفت هوا...هیچ استفاده ای از عمرم نکردم...
    نه حرفه ای ،نه هنری،نه ورزشی،نه حتی درس
    اگه هم کارایی کرده باشم ادامه دار نبودم نیمه کار رهاش کردم.
    این مدت درگیر یه سری افکار بیخودی بودم و هستم.
    معدل نهاییم ۱۵-۱۶میشه.
    اینا رو گفتم که بدونید الان وضعیتمو
    طبق جستجو هام برای استعداد و علاقه ام فکرمیکنم رشته ی معماری برا من خوب باشه چون دخترم از بقیه رشته های ریاضی خوشم نمیاد یا خشکن و بی حال یا با محیط مردونه سروکار دارن.
    منم یه دختر معتقدم و یه سری محیط ها برام سخته.
    من معماری رو خیییلی دوست دارم چون توش هم هنر هست و هم ریاضی منم هم توی ریاضی هوشم خوبه هم خلاقیتم بالاست برای کارای هنر.البته یه مشکل دیگه هم دارم و اون اینه که توی روابط اجتماعی اعتماد به نفسم پایینه آدم خجالتی نیستم ولی از بودن با مردم اضطراب میگیرم البته در مواقعی هم خیلی ریلکسم.درکل آدم پرروییم.
    سوالام از شماهایی که معماری خوندین یا فضای معماری رو میدونید :

۱-کدوم دانشگاه برای معماری خوبه ؟چون شنیدم برای لیسانس که دانشگاه پایه ها رو میریزه دانشگاه خیلی مهمه تو آینده ی شغلی و تحصیلی...دانشگاه های تهران خوبه یا جاهای دیگه ؟!
    درضمن تمام سعیم رو هم میکنم دولتی قبول بشم چون خونوادم توانایی مالی پرداخت هزینه های دانشگاه به علاوه هزینه های خود رشته رو ندارن!!
    اگه کسی معماری خونده لطفا دانشگاهش رو هم بگه و فضای علمی و ارتباطی اون دانشگاه!!

۲-میخوام بدونم کسی که معماری میخونه برای بعدش چه شغلایی میتونه داشته باشه؟
    شغلی هست که فقط ماکت بسازن توش.
    و برای دخترا کدوماش مناسبه؟
    چه کارایی برای درامد زایی تو این رشته میشه انجام داد اگه سرمایی نداشته باشم؟ لطفا از کارایی که باید فقط بری تو یه شرکت و استخدام بشی مثال نزنید.
    چه کارای اقتصادی با این رشته میشه انجام داد؟
    شنیدم نرم افزارهایی میخواد که باید بلد باشی میشه با استفاده از این نرم افزار ها پول در اورد مثلا آموزشش به بقیه؟؟
    خواهشا از قوه ی تخیلتون هم استفاده کنید نه کارایی که بقیه فقط انجام میدن.
    اگه من بخوام در حین درس خوندن پول دربیارم چه کارایی رو پیشنهاد میکنید؟
    اگه ربطی به معماری هم نداشته باشه عیب نداره.

۳-کسی اینجا هست که تربیت معلم خونده باشه تو رشته معماری؟

۴-تا حد ممکن بگین توی دانشگاه برای این رشته چه فعالیتهایی دارین ؟چه کارایی میکنین؟کلا یکم اطلاعات بدین.

۵-اگه پیشنهادی ،نصیحتی ،یا هر نکته ای در رابطه با تحصیل و اشتغال تو این رشته دارین اگه بهم بگین ممنون میشم.

آهان یه چیز دیگه با توجه به معدل نهاییم به نظرتون میتونم یه رتبه ی سه رقمی بیارم؟تو یه دانشگاه خوب!!

پیشاپیش از پاسخ هاتون ممنونم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    تشکر شده 396 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : سوالات من درمورد معماری و تربیت معلم

سلام...عزیزم....من معماری خوندم تو یکی از دانشگاههای دولتی ...دوره ی روزانه....ولی داشگاهه مطرحی نبودم....یه دانشگاهه دولتی تو یکی از شهرهای دورافتاده...واسه همین اولین پیشنهادم بهت اینه...زیاد به دولتی بودن یا نبودن اهمیت نده...البته اگه رتبت خیلی خوب بشه و یکی از دانشگاههای دولتی خوب تهران قبول شی که خیلی خوبه...ولی اگه مثله من رتبت معمولی شد ...در درجه ی اول سعی کن....دانشگاهت تهران باشه...حالا دولتی یا غیرانتفاعیش مهم نیست...

3. کاربران زیر از atrin1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17479
    تشکـر
    6
    تشکر شده 26 بار در 16 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    رشته معماری نظام مهندسی هم داره...میتونی شرکتی چیزی بزنی در اینده ...البته نیاز ب سرمایه داره
    و اینکه حتی در طول تحصیل هم هزینه باید بکنی ...واسه خریدن ماژیک و وسایل ماکت و ...
    اره باید ی سری نرم افزارا مث اسکچاب اتو کد و ... بلد باشی ک میتونی با استفاده از اینا حجم بزنی و ... و اموزش بدی...یا حتی کار قبول کنی و ب ازای اون هزینه بگیری
    در کل بین رشته های ریاضی رشته معماری ی رشته خوب هس واسه خانوما(البته به غیر از تربیت معلم)
    من خودم رشتم شهرسازی هس که قبلا زیر شاخه معماری بوده و چندساله ک یه رشته جدا شده
    درسامون هم حفظی هس هم طراحی ...
    تقریبا شبیه معماری هس...خلاقیت هم مهمه
    من خودم واسه دانشجوها طرح میزنم...پروژه قبول میکنم...شیت میبندم...اسکیس یا راندو...همه این کارارو میتونی در زمان تحصیل توی رشته معماری هم انجام بدی...
    در کل ب نظرم رشته معماری و همینطور شهرسازی از بقیه رشته های ریاضی خیلی بهترن...معماری رو به شهرسازی ترجیح میدم
    من خودم ب شخصه سر کلاس رشته های دیگه که میشینم همون یه ربع اول خسته میشم...
    و اینکه میگن دستت باید قوی باشه مهم نیست...تاثیر داره ولی خیلیام هسن ک دستشون قوی نبوده و با تمرین یاد گرفتن
    واسه این رشته باید خلاقیت داشته باشی..ذهنت خوب کارکنه..البته هرچقد بیشتر با رشتت اشنا تر بشی تو طول تحصیل بیشتر بهت کمک میکنه
    راجبه رتبتم بگم که من خودم 1800 بودم با معدل نهایی 16 الانم از رشتم و دانشگاهم راضیم
    دوستمم با رتبه 3000 دانشگاه دولتی روزانه معماری قبول شد
    فرق نداره کجا بخونی...خودت باید ددوران دانشجویی دنبال اطلاعات باشی....منابع مختلفو مطالعه کنی...
    روحیت باید ب هنر بخوره
    ما دانشکده هنری ها,کلا فازمون با بقیه فرق میکنه

5. کاربران زیر از shaghayegh.21 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10754
    تشکـر
    46
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shaghayegh.21 نمایش پست ها
    سلام
    رشته معماری نظام مهندسی هم داره...میتونی شرکتی چیزی بزنی در اینده ...البته نیاز ب سرمایه داره
    و اینکه حتی در طول تحصیل هم هزینه باید بکنی ...واسه خریدن ماژیک و وسایل ماکت و ...
    اره باید ی سری نرم افزارا مث اسکچاب اتو کد و ... بلد باشی ک میتونی با استفاده از اینا حجم بزنی و ... و اموزش بدی...یا حتی کار قبول کنی و ب ازای اون هزینه بگیری
    در کل بین رشته های ریاضی رشته معماری ی رشته خوب هس واسه خانوما(البته به غیر از تربیت معلم)
    من خودم رشتم شهرسازی هس که قبلا زیر شاخه معماری بوده و چندساله ک یه رشته جدا شده
    درسامون هم حفظی هس هم طراحی ...
    تقریبا شبیه معماری هس...خلاقیت هم مهمه
    من خودم واسه دانشجوها طرح میزنم...پروژه قبول میکنم...شیت میبندم...اسکیس یا راندو...همه این کارارو میتونی در زمان تحصیل توی رشته معماری هم انجام بدی...
    در کل ب نظرم رشته معماری و همینطور شهرسازی از بقیه رشته های ریاضی خیلی بهترن...معماری رو به شهرسازی ترجیح میدم
    من خودم ب شخصه سر کلاس رشته های دیگه که میشینم همون یه ربع اول خسته میشم...
    و اینکه میگن دستت باید قوی باشه مهم نیست...تاثیر داره ولی خیلیام هسن ک دستشون قوی نبوده و با تمرین یاد گرفتن
    واسه این رشته باید خلاقیت داشته باشی..ذهنت خوب کارکنه..البته هرچقد بیشتر با رشتت اشنا تر بشی تو طول تحصیل بیشتر بهت کمک میکنه
    راجبه رتبتم بگم که من خودم 1800 بودم با معدل نهایی 16 الانم از رشتم و دانشگاهم راضیم
    دوستمم با رتبه 3000 دانشگاه دولتی روزانه معماری قبول شد
    فرق نداره کجا بخونی...خودت باید ددوران دانشجویی دنبال اطلاعات باشی....منابع مختلفو مطالعه کنی...
    روحیت باید ب هنر بخوره
    سلام ممنون از اطلاعاتی که دادین!
    *ولی من یه بار از یکی شنیدم برای اینکه زیر بنای علمی برای معماری قوی باشه مهمه که کدوم دانشگاه با چه استادایی باشه!!
    و همینطور فضای کلاس و محیط دانشگاه و همکلاسیا
    به نظر خودم هم منطقیه باید مهم باشه.
    چرا فکر میکنید مهم نیست؟میشه در این مورد بیشتر توضیح بدید.

*میشه بگین حدودا اول ترم چقدر پول میخواد واسه وسایل و...؟!

*در مورد شهرسازی برام بگین چطور رشته ایه ؟بهتر از معماری هست از نظر اشتغال و...یا نه؟!!
    بیشتر مناسب خانماست یا آقایون؟!

*اون نرم افزارا که گفتین رو چطوری باید یاد گرفت براش کلاس باید برم یا تو دانشگاه یاد میدن؟!

*در مورد رتبه خیالمو راحت کردین وقتی گفتین معدلتون ۱۶بوده چون فکر میکردم فقط خودم اینطوریم.میشه از اینکه چطور برا کنکور خوندین بگین؟یعنی در روز چند ساعت میخوندین ؟

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10754
    تشکـر
    46
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط atrin1 نمایش پست ها
    سلام...عزیزم....من معماری خوندم تو یکی از دانشگاههای دولتی ...دوره ی روزانه....ولی داشگاهه مطرحی نبودم....یه دانشگاهه دولتی تو یکی از شهرهای دورافتاده...واسه همین اولین پیشنهادم بهت اینه...زیاد به دولتی بودن یا نبودن اهمیت نده...البته اگه رتبت خیلی خوب بشه و یکی از دانشگاههای دولتی خوب تهران قبول شی که خیلی خوبه...ولی اگه مثله من رتبت معمولی شد ...در درجه ی اول سعی کن....دانشگاهت تهران باشه...حالا دولتی یا غیرانتفاعیش مهم نیست...
    سلام
    آخه مشکل اینجاست اصصصلا توانایی دادن شهریه های دانشگاه برا غیرانتفاعی یا آزاد رو ندارم.

8. کاربران زیر از sahar aram بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17479
    تشکـر
    6
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط en2505712 نمایش پست ها
    سلام شقایق خانوم من دانشجویه رشته مهندسب موادم میخوام ارشد مهندسی شهرسازی بخونم چون طی اطلاعاتی که بدست اوردم این رشته جنبه حفظی داره میخوام بدونم همش حفظیه وطراحیه ایا به نظرتون کتابای واسه ارشدشهرسازی بخون میتونم رتبه خوبی بیارم ودرکل هرچه اطلاعات درمورداین رشته داری بگید ممنون ممنون ازلطفتون ومن پسرم ایا واسه ارشد این رشته پسرهاهم دراولویتن
    اره همش حفظیه...البته برای ورودی های جدید فیزیک هم تدریس میشه ولی من ورودی 91 هستم و فیزیک نداشتم..ریاضیاتت هم خیلی کم هس
    گرایشاش برنامه ریزی و طراحی شهری هس..مدیریت هم داره...و جغرافیا
    دوتا امتحان ارشد داره
    اولیش ک همون کنکور معمول هس و سوالات همه حفظی هسن
    مث تاریخ شهرسازی,مث مبانی و ...
    ولی واسه کنکور برنامه ریزی , امار هم هست امتحان بدید
    مرحله دوم هم جنبه طراحی داره
    شما چ کنکور برنامه ریزی بدی چه طراحی و ... مرحله دوم جنبه طراحی داره
    منتها طراحی شهری گسترده تر و سخت تر هس
    و اینکه واسه اینده شغلیش کسی ک برنامه ریزی میخونه اکثر مباحث شهرسازی و حتی طراحی رو هم بلده ولی خیلی از طراحای شهری رو دیدم ک رو خیلی از مباحث برنامه ریزی تسلط ندارن و ب مرور زمان فراموش کردن
    رشته برنامه ریزی رو نمیدونم
    ولی طراحی تو کل کشور دولتی,غیرانتفایی 190 میگیره,دولتی فقط قزوین و تهران و یزد و اصفهان دارن
    قبول شدن واسه طرااحی سخت تر از برنامه ریزی هس..واسه همین اکثرا کنکور برنامه ریزی میدن

10. کاربران زیر از shaghayegh.21 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10754
    تشکـر
    46
    میزان امتیاز
    0

سلام

روحیت باید ب هنر بخوره
    راستی چرا تربیت معلم نه....
    من خودم از معلمی خوشم نمیاد آخه هرسال همش باید یه سری چیز تکراری به یه سری دانش آموز خنگ بگی بعدشم من آدمیم خییلی بلند پرواز و فکر میکنم معلم بودن دست و پای آدمو میبنده...
    اما بعد از یه نفر شنیدم که وقتی برم تربیت هم بیمه میشم هم حقوق میدن و اینکه در کنارش درسم و پیشرفتم رو هم ادامه میدم خب این یه فرصته خوبیه من فکر میکنم!!
    خصوصا برا من که دخترم تدریس چیز خوبیه برا هنرستان ها!!!…نظر شما چیه؟

و اینکه من هنر رو دوست دارم حالا این یعنی روحیم هنریه؟
    همیشه سعی میکنم اتاقمو با هر روشی که بشه طراحی کنم خلاقیت خوبی دارم
    همیشه جزوه هامو قشنگ میکنم نه گل منگولی ها.قشنگ منظورم اینکه از رنگا درس استفاده میکنم.
    عاشق مباحثی مثل روانشناسی رنگ ها و تحلیل تابلوهای هنری و هنر و...هستم
    در عین حال هوشم تو ریاضی خیلی خوبه یه بار آزمونی دادم برا سنجش هوش ریاضی نمره ام شد +a
    این یعنی من هنریم؟
    آهان راستی چیزی که از بچگیم یادمه اینه که همش یا نقاشی میکشیدم یا عاشق خونه سازی با لگو بودم
    کلا هنر دوست دارم یعنی روحیم هنریه؟

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17479
    تشکـر
    6
    میزان امتیاز
    0

یکی یکی بپرس
    من نگفتم تربیت معلم بده...گفتم بعد از تربیت معلم معماری رو توصیه میکنم و شهرسازی
    منم روحیم دقیقا مث شماس...خودم تزیین میکنم اتاقمو..خلاقیت دارم و .... و همه همیشه تحسینم میکنن
    واسه همینم میخام کنکور طراحی شهری بدم
    ب نظرم هردوتا رشته خوبن...ولی خب از رشته معماری واسه خونه داری بیشتر استفاده میشه و کلا روحیش لطیف تر از شهرسازی هست
    نرم افزار کد رو دانشگاه یاد میده ولی خب باید خودت تمرین کنی چون ب صورت خیلی ابتدایی یاد میگیری...
    روانشناسی رنگ و ...لازمه که توی شهرسازی هم یاد بگیری..مبانی طراحی دارین ک همینجور مسائلو یاد میگیرین مث رنگ...تقارن...و ...
    اگه از رشته شهرسازی گرایش طراحی شهریرو انتخاب کنی ..میتونی در اینده مثلا پارک طراحی کنی...ینی این حوزه کاریرو شامل میشه

13. کاربران زیر از shaghayegh.21 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17479
    تشکـر
    6
    میزان امتیاز
    0

حقیقتش من بین تمام دانشجوهای شهرسازی ک تا الان دیدم کسی نگفته از رشتم ناراضی هستم...چون توی شهرسازی اگه دستت قوی نباشه و قدرت خلاقیت نداشته باشی میتونی برنامه ریزی یا مدیریت و .. بخونی ...اگرم قوی باشه میتونی طراحی بخونی
    ولی خیلی از معماری هارو دیدم ک کنکور ارشد طراحی شهری میدن

15. کاربران زیر از shaghayegh.21 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17479
    تشکـر
    6
    میزان امتیاز
    0

دانشگاه و اساتید خیلی مهمن....ولی مطمئن باش وظیفه ی استاد نیس ک همه چیو بهت بگه وقتی دانشجویی خودت باید بری دنبالش
    من خودم دنبال یادگرفتن رفتم...انواع کتابار.و خوندم تا دستم قوی شه و ...

17. کاربران زیر از shaghayegh.21 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17479
    تشکـر
    6
    میزان امتیاز
    0

الان هر ماژیک 7 شده فک کنم...من ترم اول نزدیک 40 تا ماژیک گرفتم ولی 5500 بود اونموقه ..هنوزم استفاده میکنم ...تازه این ترم خیلیاش تموم شد ک باید دوباره بگیرم
    ولی خب معماری بیشتر ماؤیک استفاده میکنن....
    نگران هزینش نباش....مطمئن باش اگ بخای ازاین رشته اینقدی درمیاری ک همه اینا جبران شه

19. کاربران زیر از shaghayegh.21 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17479
    تشکـر
    6
    میزان امتیاز
    0

قبول شدن تربیت معلم کار اسونی نیس...موقعی ک من کنکور دادم فقط رتبه های زی هزار و قبول میکردن...مگه اینکه سهمیه میداشتی

21. کاربران زیر از shaghayegh.21 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10754
    تشکـر
    46
    میزان امتیاز
    0

قبول شدن تربیت معلم کار اسونی نیس...موقعی ک من کنکور دادم فقط رتبه های زی هزار و قبول میکردن...مگه اینکه سهمیه میداشتی
    مرسی خانومی لطف کردی جوابمو دادی!

آهان یه سوال دیگه...
    راجع به روابط اجتماعی تو این رشته بگو...
    درسته الان تو همه زمینه ها این مهارت مهمه اصلا ربطی به رشته هم نداره اصلا یکی از مهارت های زندگیه...ولیییی
    خب تو این رشته شنیدم که کارگروهی زیاد دارن چطوریاس؟!باید راجع به کار هم نظر بدن و اینا
    یا باید بتونن از کارشون دفاع کنن
    یا به اصطلاح مخ طرفو بزنن...
    من اینجوری نیستم تو این زمینه اعتماد به نفسم پایینه یعنی شاید با تجربه یاد بگیرم چه طوری صحبت کنم ولی همینطوری نیست که بتونم خیلی خوب صحبت کنم...

به نظرت این چقدر مهمه؟؟تاثیری داره برا انتخابم یا نه؟!!!!!!

یه چیز دیگه هم اینکه شنیدم شب بیداری زیاد داره آره؟؟!!!

ممنون
    ویرایش توسط sahar aram : 06-11-2015 در ساعت 01:03 AM

23. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17479
    تشکـر
    6
    میزان امتیاز
    0

خخخخخخخ
    ببین من و دوست صمیمیم یکیمون شهرسازیه..یکیمون معماری
    ما در طول ترم هییییییییچ کاری نمیکنیم...ی نگاه ب جزوه ها نمیندازیم...و شبای امتحان همیشه بیداریم...چون مجبوریم بخونیم
    کار گروهی زیاد داره...ینی اکثر درسامون گروهی هس...و من همیشه بابت این موضوع باهمه بحث دارم..چون همیشه باید بدوام دنبالشون تا کارکنن و اخرش هم همه کارا میفته گردن خودم
    کار عملی هم داره..اگه در طول هفته ک استاد کاری رو بهتون میده انجام بدین مجبور نیسین شب بیدار بمونین ک کار تحویلی رو اماده کنی
    برعکس من ک همیشه شب بیدارم خخخخخ
    ولی در کل هزار بار خدارو شکر میکنم ک تو رشته های دیگه نیستم...چون واقعا حوصله اونجور درسارو نداشتم

24. 2 کاربران زیر از shaghayegh.21 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17479
    تشکـر
    6
    میزان امتیاز
    0

و اینکه بچه های دانشکده هنر حتی رابطشون با پسرای کلاس هم بیشتر از رشته های دیگه هس...چون بقیه کار گروهیشون خییییییییییلی کمه...
    ولی تمام کارای ما گروهی هس...
    کلا ماهیت دانکده هنر فرق داره با بقیه دانشکده ها
    یکی از دلایلش هم اینه ک کلاس ها ب صورت اتلیه هس...رسمی نیس...میزکار دورتادور کلاس هس و ....این روابطو بیشتر میکنه
    ولی خب باید از کارات دفاع کنی زبون حرف زدن داشته باشی
    من واسه کارای عملیم همینطوری نمیره میگیرم اینقد توضیح میدم ک استاد کلافه میشه ...نمیتونه ایراد بگیره ازر کارم...ج سوالاشو قبل اینکه بپرسه من میدم ....

26. 2 کاربران زیر از shaghayegh.21 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    تشکر شده 396 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar aram نمایش پست ها
    سلام
    آخه مشکل اینجاست اصصصلا توانایی دادن شهریه های دانشگاه برا غیرانتفاعی یا آزاد رو ندارم.
    برخلاف تصور خیلی ها که فکر میکنن هزینه ی آزاد یا غیر انتفاعی بیشتر از دولتیه،باید بگم اینطور نیست!!البته اگه دانشگاه دولتی دوره ی روزانه تو شهر خودتون قبول شی،قضیش فرق داره...اون موقع هزینه هاش خیلی کمتر از غیرانتفاعیو آزاد درمیاد...ولی اگه روزانه تو شهر دیگه قبول شی،هزینه هاش تقریبا برابری میکنه!!

گوشه ای از هزینه های خودمو بت میگم تا دستت بیاد:هزینه ی خوابگاه هر ترم حدود350000 تومن...کلا 8 ترم 2 ملیون 800 هزار

اگه غذای بدمزه ی خوابگاهو بخوری که عمرا بتونی ...خوشبینانش در حد معمول بخوری 4 سال ،1.5 ملیون

هزینه ی رفت وبرگشتتم به شهرتون ،خیلی کم هم رفت و آمد کنی حدود 500 یا 600

بماند ...هزینه های جانبیه زندگی تو یه شهر دیگه مثل درمان و دارو و رفت وامد شهری...
    خود معماری هم هزینش زیاده..از خرید وسایله ثابتش گرقته مثل وسایل طراحی و ماژیک و تخته رسم و....گرفته تا هزینه های دیگه مثل چاپ و وسایل ماکت سازی ...

البته اینارو نمیگم که نا امید شی ...میخام چشمات باز باشه واسه انتخاب رشته..نگران هزینه ها نباش...چ غیرانتفاعی و چه دولتی واسه هزینه های هر ترم وام میدن که تو بعد از فارغ التحصیلی پرداختش میکنی...در کل معماری بهترین رشته ی دنیاست و هیچکس از رفتن به این رشته پشیمون نمیشه مگه کسی که بی دوق و بی حوصله باشه

28. کاربران زیر از atrin1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10754
    تشکـر
    46
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط atrin1 نمایش پست ها
    برخلاف تصور خیلی ها که فکر میکنن هزینه ی آزاد یا غیر انتفاعی بیشتر از دولتیه،باید بگم اینطور نیست!!البته اگه دانشگاه دولتی دوره ی روزانه تو شهر خودتون قبول شی،قضیش فرق داره...اون موقع هزینه هاش خیلی کمتر از غیرانتفاعیو آزاد درمیاد...ولی اگه روزانه تو شهر دیگه قبول شی،هزینه هاش تقریبا برابری میکنه!!گوشه ای از هزینه های خودمو بت میگم تا دستت بیاد:هزینه ی خوابگاه هر ترم حدود350000 تومن...کلا 8 ترم 2 ملیون 800 هزاراگه غذای بدمزه ی خوابگاهو بخوری که عمرا بتونی ...خوشبینانش در حد معمول بخوری 4 سال ،1.5 ملیونهزینه ی رفت وبرگشتتم به شهرتون ،خیلی کم هم رفت و آمد کنی حدود 500 یا 600 بماند ...هزینه های جانبیه زندگی تو یه شهر دیگه مثل درمان و دارو و رفت وامد شهری...خود معماری هم هزینش زیاده..از خرید وسایله ثابتش گرقته مثل وسایل طراحی و ماژیک و تخته رسم و....گرفته تا هزینه های دیگه مثل چاپ و وسایل ماکت سازی ...البته اینارو نمیگم که نا امید شی ...میخام چشمات باز باشه واسه انتخاب رشته..نگران هزینه ها نباش...چ غیرانتفاعی و چه دولتی واسه هزینه های هر ترم وام میدن که تو بعد از فارغ التحصیلی پرداختش میکنی...در کل معماری بهترین رشته ی دنیاست و هیچکس از رفتن به این رشته پشیمون نمیشه مگه کسی که بی دوق و بی حوصله باشه
    سلام مرسیفقط ببینم این وام همون وام دانشجوییه که میگن؟؟بعد میگن گرفتنش خیلی سخته درسته ؟؟بدبختی داره تا یه وام بدن؟؟

30. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10754
    تشکـر
    46
    میزان امتیاز
    0

و اینکه بچه های دانشکده هنر حتی رابطشون با پسرای کلاس هم بیشتر از رشته های دیگه هس...چون بقیه کار گروهیشون خییییییییییلی کمه...ولی تمام کارای ما گروهی هس...کلا ماهیت دانکده هنر فرق داره با بقیه دانشکده ها یکی از دلایلش هم اینه ک کلاس ها ب صورت اتلیه هس...رسمی نیس...میزکار دورتادور کلاس هس و ....این روابطو بیشتر میکنهولی خب باید از کارات دفاع کنی زبون حرف زدن داشته باشیمن واسه کارای عملیم همینطوری نمیره میگیرم اینقد توضیح میدم ک استاد کلافه میشه ...نمیتونه ایراد بگیره ازر کارم...ج سوالاشو قبل اینکه بپرسه من میدم ....
    به نظرت بیام دانشگاه میتونم اون مهارت دفاع رو یادبگیرم یا از الان میتونم یادبگیرم و تمرین کنم اصلا در این مورد کار خاصی هست الان بکنم؟!

31. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17479
    تشکـر
    6
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar aram نمایش پست ها
    به نظرت بیام دانشگاه میتونم اون مهارت دفاع رو یادبگیرم یا از الان میتونم یادبگیرم و تمرین کنم اصلا در این مورد کار خاصی هست الان بکنم؟!
    من از اول همینطوری بودم..
    ولی مطمئن باش وقتی رو چیزایی ک استاد ازت میخواد تسلط داشته باشی حتما میتونی دفاع کنی..نگران نباش اصلا
    چون جای نگرانی نداره

32. کاربران زیر از shaghayegh.21 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)